poleHead
poleHead

Jaunumi

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18
Alūksnes Mākslas skolā ienāc Muzeju naktī !

2018. gada 19. maijā no plkst. 18.00-23.00 Muzeju nakts ietvaros Alūksnes Mākslas skolas izstāžu zālē būs apskatāmi audzēkņu mācību darbi

Vairāk
2017. /18. mācību gada 2. semestra noslēgums

15. maijs (pēcpusdiena) - gleznošanas darbu skate 1.-7. klasei

21. maijs plkst. 11.00 – kompozīcijas darbu skate 2.-7.klasei

23. maijs plkst.11.00–darbu skate priekšmetā “Darbs materiālā”’pēcpusdienā- diplomdarbu nodošana, prezentācijas

26. maijā plkst. 14.00 IZLAIDUMS

31. maijā plkst. 13.30 Liecību izsniegšana 1.-2. klasei

4.- 8. jūnijs plkst. 9.00-12.00 PRAKSE 3.-6. klases audzēkņiem

( 4.06.- 6.06. skolā, 7.06.- 8.06. izglītojoša ekskursija/plenērs uz Tukuma un Engures novadiem, liecību izsniegšana 3.-6. klasei)

Vairāk
ALŪKSNES MĀKSLAS SKOLAS JAUNO MĀKSLINIEKU DARBU IZSTĀDE ATES MUZEJĀ NO 16. 01.2018. – 10.03.2018.

           Izstādē apskatāmi skolas audzēkņu darbi, kas tapuši gan kā mācību procesa darbi, gan kā skolas nobeiguma darbi. Tie ir gleznojumi, grafikas un tekstilkompozīcijas. Izstādē ir prezentēti vairāk kā 40 autoru darbi, kurus darinājuši skolas audzēkņi vecumā no 10-15 gadiem garākā laika periodā no 2008.gada līdz 2017.gadam.
            Izstādē eksponētie darbi tapuši skolotāju Ritas Balanes, Lilijas Kukles, Elitas Salakas, Anitas Vēliņas un Ojāra Vēliņa vadībā un kopumā tas ir visu skolas pedagogu darba rezultāts, jo izglītojamie skolā apgūst licencētu profesionālās ievirzes izglītības programmu "Vizuāli plastiskā māksla” 7 mācību gadu garumā. Daudzi skolas absolventi Alūksnes Mākslas skolā sevi ir pilnveidojuši pat 10-11 gadus, sākumā pirmskolas zīmēšanas un veidošanas klasēs, tad sagatavošanas klasēs, vēlāk turpinot izglītoties profesionālās ievirzes programmās, bet daži pēc skolas beigšanas turpina izglītību interešu izglītības programmās.
          Šobrīd vairāki skolas bijušie audzēkņi turpina mākslas izglītību apgūt profesionālajās vidējās un augstākās mākslas izglītības iestādēs gan Latvijā, gan ārzemēs, iegūstot dizainera, arhitekta, mākslas pedagoga vai mākslinieka kvalifikāciju. Citi jau ir ieguvuši augstāk minēto izglītību un veiksmīgi strādā nosauktajās profesijās Alūksnē, Latvijā un citur pasaulē.

Vairāk
Informatīvs paziņojums

            Sakarā ar izmaiņām Alūksnes Mākslas skolas izstāžu zāles darbības plānā, ir izmainīts izstādes “Latvijas zemes skaņas .Alūksne” darba laiks un izstāde būs skatāma līdz 2018.gada 19.janvārim darba dienās no plkst.10.00. līdz 18.00.

Vairāk
Aicinām uz izstādes “ Latvijas zemes skaņas. Alūksne” atklāšanas pasākumu š.g.12.decembrī plkst. 16.15 Alūksnes Mākslas skolas izstāžu zālē Ojāra Vācieša ielā 2!

             Zeme ir viens no nozīmīgākajiem Latvijas simboliem. Tā palīdz, nodrošinot auglību, svētību un atmiņu saglabāšanu. Dodoties tālos ceļos, latvietim svarīgs talismans ir saujiņa dzimtās zemes. Kā skan Latvijas zeme Alūksnē? To šogad pētīja biedrība “Siguldas Mākslu serpentīns” un jauno mediju māksliniece Zanda Puče, īstenojot projektu “Latvijas zemes skaņas. Alūksne”.


Zanda Puče:

         

             "Alūksne man ir svarīga tādēļ, ka mans vecvecvectēvs Juhans Jurss (1874(6-?)-1957, Tomskā) bija amatnieks, laivu meistars. Viņa uzceltās mājas Alsviķu pagastā sauca par “Atmiņām”. Projekta īstenošanas laikā noskaidroju, ka savas amatnieka prasmes viņš nodevis tālāk daudziem alūksniešiem.

         Sabiedrība nedzīvo dzīvi tikai ar vienu laikposma pieredzi – to veido senāks mantojums. Es pūlējos pietuvināties pagātnei pa dažādiem ceļiem, lai labāk saprastu, kas tā tāda ir. Lai ieraudzītu visu ceļu, iespējams, vajadzīga distance un augstāks lidojums, jo ir kaut kas tāds, kas palika ārpus, tik īsā laikā bija grūti tam piekļūt – ir sajūta, ka tas ir vēl kaut kur dziļāk. Dažbrīd man likās, ka pagātne pastāv savrup, tomēr bija brīži, kad, manuprāt, man to izdevās piedzīvot. Kopā ar Alūksnes novada cilvēkiem es mēģināju atdzīvināt to, kas pieder man – manas dzimtas stāstus, viņu atmiņas kļuva par manu atmiņu daļu, papildinot “baltos plankumus”. Būtu garlaicīgi, ja atmiņas atainotu dzīvi kā spogulī. Tās to dara izlases veidā, un varbūt, ka šādi tās vairāk tuvinās mākslai, nevis vēsturei. Manā stāstā par Alūksni nav notikumu, es to mēģinu izstāstīt ar skaņām, smaržām un viegliem pieskārieniem. Tajā ir viss, kas man likās svarīgs – zemes skaņu ieraksti, novadnieku stāsti, fotogrāfijas un dokumenti, avīžu ziņu fragmenti, lietas, kurām pieskārušies man tuvi cilvēki.
Izstādē izmantoti vairāki informatīvie kanāli - foto, video, audio un grafika. Ar pašu izveidotu, unikālu, bet vienkāršu tehnoloģiju, Alūksnes iedzīvotāju ieteiktajās enerģētiskajās vietās ir ierakstītas zemes skaņas un to spektra attēli veido grafisku fotogrammu sēriju, kuru papildina fotogrāfijas, ko radījis Armands Andže ar tehniku, kāda tikusi izmantota Mārtiņa Buclera laikā – lielformāta plēšu kameru.

        Vietas, kurās Alūksnes novadā ierakstījām zemes skaņas, ir īpašas, tādēļ, izmantojot karti, kurā tās iezīmēju, brīvajos brīžos aicinu tās apmeklēt arī Jūs!"

        Paldies Ojāram Vēliņam, Andrim Alviķim, Armandam Andžem, Jānim Ciglim, Daigai Jursai, Ojāram Jursam, Kaulakanu ģimenei, Korpu ģimenei, Jānim Līcim, Jānim Polim, Dainai Saveļjevai, Vitautam Hanzenam un Kasparam Tobim!


Par mākslinieci:

           

      Zanda Puče 2016. gadā absolvējusi Latvijas Mākslas Akadēmijas maģistrantūras Grafikas nodaļu; 2015. gadā – ISSP Fotogrāfijas skolu; 2014. gadā – Liepājas Universitātes bakalaura programmu Jauno mediju māksla. Šogad ar Siguldas novada pašvaldības līdzfinansējumu un biedrības “Siguldas Mākslu serpentīns” atbalstu īstenots projekts “Sveicieni no Siguldas”, 2016.gadā – projekti “MEDĪBAS” un “EX-libri Art Voyage”, 2015.gadā – projekts “Mūsu mājas stāsti” un 2014. gadā – projekts “Pārceltuve”. Vairāk informācijas: zandapuce.lv

         

          Projektu atbalsta: Vidzemes plānošanas reģions, Valsts Kultūrkapitāla fonds, Alūksnes Mākslas skola. Projekts īstenots ar “Latvijas valsts mežu atbalstīto Vidzemes kultūras programmas 2017” piešķirto finansējumu. 

       

Izstāde atvērta līdz 2018.gada 2.februārim darba dienās no plkst.10.00 līdz plkst.18.00. Ieejas maksa – pieaugušajiem 1.00 EUR, skolēniem, studentiem un pensionāriem 0.50 EUR.

 

Vairāk
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18
Alūksnes Mākslas skola- © 2025 Izstrāde: sia samTools; dizains: Līga Vēliņa